Vyhledat
  • Tím Diferenté

Čo všetko ponúkajú cateringové služby


Keď komunikujeme s našimi zákazníkmi, ktorí majú záujem o naše služby často sa stretneme s tým, že klient nemá úplne dobrú predstavu o tom ako by mala celá akcia prebehnúť.


Otázky typu "a robíte aj toto?" sú úplne bežné.


Nejde len o roznášanie jedla, ide o omnoho viac.

Tak čomu všetkému sa vlastne venujeme my, alebo iné cateringové firmy ?

Caterovať sa dajú rôzne spoločenské udalosti. Od svadieb, stužkových, rôznych osláv, firemných podujatí a iných biznis večierkov a podobných väčších akcií až po dodanie jednoduchého občerstvenia na rôzne mini školenia, mítingy, otvorenie nových predajní a tak ďalej.

Cieľom cateringových spoločností by malo byť čo najviac vyhovieť zákazníkovým požiadavkám.

Čo všetko dokáže zabezpečiť dobrá cateringová spoločnosť :

- sprostredkovanie alebo vytvorenie vhodných priestorov

- teplá a studená jedlá, nápoje

- gastro inventár

- ozvučenie a osvetlenie

- foto a video produkciu

- výzdoba

- zážitkové kuchyne

- rôzne umelecké produkcie

- moderátorov

- ohňostroj

- bezpečnostné služby


... zoznam je určite omnoho dlhší.


Zjednodušene povedané - dobrý catering zabezpečí všetko, čo je potrebné na akciu, podľa predstáv zákazníka. V predošlom článku sme písali o tom, že catering v súčasnosti je o zážitku a presne kvôli tomu vznikajú pre cateringové firmy čoraz väčšie možnosti nových a zaujímavých činností.

Priebeh akcie v 4 krokoch :

a,

nájdenie vhodných priestorov, na základe podmienok klientov a nimi zvoleného eventu, ktorý sa má v týchto priestoroch odohrať. Zvyčajne sa ponúka viacej priestorov na základe ktorých sa klienti rozhodnú. Dobrá cateringová spoločnosť si miesta pre danú akciu dokáže aj sama vytvoriť.

b,

príprava týchto priestoroch spočíva v dodávke inventára, ktorý bude využívaný na danej akcii, môže sa jednať napríklad o stoly, stoličky, taniere, príbory atď. Tieto veci sa väčšinou pripravujú už deň pred akciou.

c,

v deň akcie sa zvyčajne dokončuje výzdoba a dodáva sa jedlo. Pokiaľ sa nejedná o zážitkovú kuchyňu, kde sú prítomní aj kuchári, tak jedlo je väčšinou už pripravené, alebo sa ešte doťahujú posledné detaily priamo na mieste. Cateringové firmy zvyčajne ponúkajú vlastnú obsluhu, ktorá zabezpečuje plynulý a profesionálny priebeh celej akcie.


d,

hneď po akcii sa upratuje. Použitý inventár sa odvezie späť do sídla firmy, kde sa použité veci umyjú a pripravia na ďalšiu akciu.


Každá akcia je iná a má svoje špecifiká. Toto je len pár základných bodov, aby bolo jasnejšie aké činnosti cateringové služby ponúkajú a čo všetko zabezpečujú.


Ak je vám teraz viacej jasné o čom je skutočný catering, tak potom tento jednoduchý článok splnil svoj účel.


Napíšte nám, na čo sme zabudli, alebo čo zaujímavé by ste si vedeli predstaviť na vašej akcii.


Sme radi za každý názor našich zákazníkov, ktorý nás posúva vpred.

Tím Diferenté

80 zobrazení0 komentář

© 2020 Diferenté