Vyhledat
  • Tím Diferenté

"Catering" - pre začiatok čo to je

Ak by ste si vyhľadali definíciu cateringu na google, tak by ste našli niečo v tom zmysle, že sa jedná o gastronomické služby na ľubovoľnom mieste a v ľubovoľnom čase. Nie je to zlá definícia, na začiatok, hlavne pre tých, ktorým predtým slovo "catering" nič nehovorilo.
... a stále nehovorí. Stále sa dá nájsť veľké množstvo ľudí, ktorí vedia akurát len to, že catering znamená "niečo s jedlom".


Áno, je to hlavne o jedle, alebo skôr o zážitku, ktorý je spojený s jedlom. Tiež so zaujímavým programom, myšlienkou a nápadom, z ktorého vzniká zaujímavé podujatie, na ktorom sa hostia cítia dobre. V dnešnej dobe hľadajú ľudia služby viac ako tovar, zážitky viac ako veci. Preto vidíme tak veľa zaujímavých akcií, ktoré by v minulosti nemali obdoby. Cateringové spoločnosti sa často na týchto akciách podieľajú buď tým, že zabezpečuje isté služby, alebo majú na starosti naplánovanie celého takéhoto eventu od začiatku do konca.


Ak sa v skutočnosti jedná o cateringovú spoločnosť, nie o reštauráciu, ktorá sa tvári, že "robia aj catering", tak potom je možné že narozdiel od bežnej svadby v jedálni sa svadba uskutočňuje napríklad v kaštieli, kde je výzdoba urobená staromódnym spôsobom, čašníci nenosia len nohavice a košeľu, ale oblečenie, aké niekedy nosila šľachtická obsluha. Mladomanželia neprídu na mercedese, ale v koči, ktorý ťahajú kone. Samozrejme všetko v rytierskom štýle ...


... takto by sa dalo pokračovať, ale snáď stačí na pochopenie toho čo zabezpečuje cateringová spoločnosť. Najprv jedlo, inventár, výzdobu, obsluhu, ..., a všetko o čom hovorí wikipedia, že catering ponúka ale hlavne zážitok, nové veci. Veci, ktoré sú robené ináč a sú nevšedné. O tom je catering v súčasnej dobe. TOP služby, ktoré sú na vysokej úrovni a sú aspoň niečím zaujímavé.


Je to o tom, že kým sa vy bavíte so svojou rodinou a priateľmi, tak cateringová firma sa stará o to, aby ste sa na tej vašej záhrade pri svojom dome cítili fajn. Rozloží vám stan, aby na vás nepršalo, ak by sa počasie pokazilo, alebo ak potrebujete tieň, keď je vonku horúco. Donesie vám stoly a stoličky, aby ste ich nemuseli narýchlo vyrábať z

dosák a klincov, rozpáli za vás gril a pripraví vám ten najlepší steak priamo u vás doma na vašej Garden Párty.


Roznášať jedlo je jedna vec, no pomôcť zrealizovať podujatie je vec druhá. O toto sa starajú cateringové spoločnosti a práve v tom vidíme zmysel cateringu aj my !


Napíšte nám ako rozumiete cateringu vy a aké služby by ste v rámci týchto činností ocenili. Radi sa inšpirujeme, keďže sa tešíme z úplnej spokojnosti našich klientov.


Váš tím Diferenté

473 zobrazení0 komentář

© 2020 Diferenté