Vyhledat
  • Tím Diferenté

Poznáte finger-food ?


Jednohubky, ak chcete doslovný preklad tak "prstové jedlo" - alebo inak povedané jedlo, ktoré si viete zobrať medzi dva prsty. Veľkosť by mala byť na jedno maximálne na dve zahryznutia.Caprese špízy a prosciutto s melónom na silvestrovskej párty

Namiesto klasického príboru sa využívajú paličky na napichávanie, malé poháriky, finger-food nádobky alebo lyžičky.


Využíva sa drevo, plast, keramika, sklo, ..., a čokoľvek iné. Fantázii sa medze nekladú, pokiaľ sa dbá na čistotu a poriadok. Pri podávaní je taktiež dôležitá úprava, tak ako pri akomkoľvek inom jedle.


Aby oči jedli prvé.V západnom svete sa finger-food zvykne využívať ako predjedlo. Kanapky, miniburgre, tortilla rolky ... a pod.


Finger-food sa podáva aj ako dezert. Keksíky, sladké muffiny, koláčiky na paličkách, možností je veľa. Dezerty formou finger-food sa výborne hodia na candy bary. Veľmi obľúbeným typom finger-food sú ovocné špízy, ktoré je dobré spojiť s čokoládovou fontánou.


Z našich skúseností sa finger-food stáva vyhľadávaným občerstvením aj na firemných stretnutiach, školeniach a posedeniach. Je to príjemná zmena, keď sa namiesto klasických chlebíčkov podávajú finger-food dobroty.Zopár nápadov pre Vás :


- Crostiny

- Ovocné špízy

- Caprese špízy

- Tortilla rolky

- Kanapky

- Mini dezerty

- Cheesecake v pohárikoch

- Melón v prosciutte

- Mini burgre

- Mäsové guľky na paličke


FInger-food občerstvenie na firemnom školení.

A mnoho iného.


Neváhajte vyskúšať tieto pochúťky.


Sme presvedčení o tom, že ak pohostíte rodinu alebo priateľov takouto formou, stretnete sa so samými pozitívnymi ohlasmi.


Tím Diferenté


117 zobrazení0 komentář

© 2020 Diferenté